خبر خبر

به سبب مه آلودگي و کاهش ديد افقي؛
لغو و تاخير 2 پرواز در فرودگاه سردارجنگل رشت
مسئول روابط عمومي اداره کل فرودگاه گيلان اعلام کرد: به دليل مه آلودگي و کاهش ديد افقي طي امروز (يکشنبه) ، تاکنون 2 پرواز رشت به مشهد و مشهد به رشت باطل و پرواز شماره 7136 کيش - رشت با تاخير انجام مي شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرودگاه گیلان,سید رضا علوی زمیدانی مسئول روابط عمومی فرودگاه بین المللی سردار جنگل رشت روز یکشنبه در اینباره گفت: پرواز 7187 رشت به مشهد که می بایست ساعت 10 صبح امروز انجام می شد و نیز پرواز شماره 7186 مشهد به رشت، باطل اعلام شده است.
وی اظهار کرد: همچنین پرواز شماره 7136 کیش - رشت که باید ساعت 9 و 15 دقیقه امروز در فرودگاه سردار جنگل رشت می نشست، بدلیل مه آلودگی، با تاخیر انجام می شود اما پرواز شماره 7137 رشت - کیش مطابق زمان اعلام شده در ساعت 15 ، برقرار است.
مدیر روابط عمومی اداره کل فرودگاه گیلان اعلام کرد: کاهش دید همچنان در فرودگاه بین المللی سردار جنگل رشت وجود دارد و در صورت تاخیر یا ابطال پروازهای دیگر، اطلاع رسانی می شود.
علوی ادامه داد: مه آلودگی در فرودگاه سردار جنگل رشت، کاهش دید را به 150 متر افقی رسانده این در صورتی است که دید لازم برای نشستن و برخاستن هواپیما ، یک هزار و 200 متر افقی است.
برای امروز 16 پرواز به مقاصد مشهد، بندرعباس، تهران و کیش تعریف شده که تاکنون دو پرواز باطل اعلام شده است.
هم اکنون 90 سورتی پرواز در هفته به مقاصد تهران، مشهد، بغداد، شیراز، عسلویه، تبریز، کیش، قشم، تبریز و اهواز از فرودگاه بین المللی سردار جنگل رشت برقرار است
فرودگاه بین المللی سردار جنگل رشت سال 1348 در زمینی به مساحت 220 هکتار ساخته شد؛ این فرودگاه تنها فرودگاه گیلان در هفت کیلومتری جاده رشت انزلی ، حدود 15 کیلومتری منطقه آزاد بندرانزلی واقع شده و به سیستم های کمک ناوبری دقیق و ارتباطی مجهز است

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

مورد مرتبطی یافت نشد