خبر خبر

مدير کل فرودگاه گيلان خبر داد:
حدود نيم ميليون مسافر در سال گذشته در فرودگاه گيلان جابجا شدند
مديرکل فرودگاه گيلان اعلام کرد: سال گذشته 470 هزار و 756 مسافر در فرودگاه بين المللي سردارجنگل رشت به 10 مسير داخلي و سه مسير خارجي جابجا شدند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرودگاه گیلان, مهندس غلامرضا کریم آقایی مدیر کل این فرودگاه با اشاره به آمار پرواز و مسافر در سال گذشته گفت : جابه جایی این تعداد مسافر نسبت به دوره مشابه قبل، 20 درصد افزایش داشته است.

وی اظهار کرد: مسافران یادشده در مسیرهای داخلی تهران، شیراز، عسلویه، مشهد، کیش، قشم، بندرعباس، تبریز، اهواز، ارومیه، اردبیل و مسیرهای خارجی بغداد، آدانا و تفلیس جابه جا شده اند

وی بیان کرد: فرودگاه‌ها به عنوان بنگاه‌های اقتصادی، ایفاگر نقش بسیار مهمی هستند و در تولید و اشتغال نقش موثری دارند بنابراین، برای اینکه فرودگاه‌ها از بحث هزینه‌ای به سمت تجاری‌سازی سوق داده شوند، باید تغییر عقیده و دیدگاه در میان مدیران فرودگاهی ایجاد شود.

مهندس کریم آقایی ادامه داد: در تعریف قدیمی سازمان بین المللی هواپیمایی کشوری (ایکائو ) فرودگاه محل نشست و برخاست هواپیماها بود اما در تعریف جدید آن، فرودگاه‌ها بازار اقتصادی‌اند که در آن هواپیماها نشست و برخاست دارند؛ فرودگاه‌ها باید از رویه‌ هزینه‌ای خارج شده و به عنوان بنگاه اقتصادی تعریف شوند.

گفتنی است هم اکنون 102 سورتی پرواز در هفته به مقاصد تهران، مشهد، اردبیل، شیراز، عسلویه، تبریز، کیش، قشم،ارومیه, تبریز و اهواز و مسیر پرواز خارجی بغداد ، از فرودگاه بین المللی سردار جنگل رشت برقرار است.

 

روابط عمومی اداره کل فرودگاه استان گیلان

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

مورد مرتبطی یافت نشد