خبر خبر

امضا تفاهمنامه مشترک در زمينه جست وجو و نجات هوايي ودريايي في مابين ادارۀ کل فرودگاه سردارجنگل و ادارۀ کل بنادر و دريانوردي استان گيلان
به گزارش روابط عمومي اداره کل فرودگاه استان گيلان، صبح روز چهارشنبه سوم مردادماه1397 مديرکل فرودگاه سردار جنگل رشت با حضور در دفتر مدير کل بنادر و دريانوردي استان گيلان با وي ديدار و در زمينه جست وجو و نجات هوايي و دريايي تفاهم نامه اي را امضا کردند.

دراین جلسه که مدیرکل مراقبت پرواز شرکت فرودگاههای کشور نیز حضور داشت, مهندس غلامرضا کریم آقایی مدیرکل فرودگاه سردار جنگل رشت با ابراز تمایل برای برگزاری مانور مشترک عنوان کرد: این مانور فرصت خوبی برای محک تفاهم نامه یاد شده است.

وی در پایان تصریح کرد: امضاء این تفاهم نامه، اقدامی ارزشمند برای هر 2 طرف محسوب می شود چرا که می تواند در هنگام بروز سوانح و مخاطرات، کارگشا باشد.

مهندس "حسین چراغی" مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان در حاشیه امضا تفاهمنامه مشترک فی ما بین  فرودگاه سردار جنگل رشت با اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان اظهار داشت: این تفاهم نامه در اجرای مفاد کنوانسیون بین المللی جستجو و نجات دریایی SAR برای استفاده بهینه از امکانات و ارتقای سطح همکاری ها اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان و فرودگاه سردار جنگل رشت در راستای ارایه خدمات و جو و نجات دریایی امضا شد.

وی با اشاره به هدف این تفاهم افزود: فراهم آوردن زمینه مناسب همکاری فی مابین برای ارایه خدمات مطلوب جست و جو و نجات در سوانح دریایی و هوایی در دریا و ارتقا سطح کارایی و اثر بخشی این گونه خدمات به منظور پیشگیری و کاهش تلفات جانی و مالی در آب های استان گیلان می باشد.

مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان با بیان اینکه این تفاهم‌نامه بر همکاری و همگرایی این 2 مجموعه برای نجات جان دریانوردان و مسافران دریایی و سانحه دیدگان هوایی در دریا تاکید دارد، خاطرنشان کرد: اداره کل بنادر و دریانوردی هر ساله دو مانور جست و جو و نجات و مقابله با آلودگی دریایی در استان گیلان به منظور میزان آمادگی تجهیزات دریایی و هوایی در منطقه، سنجش میزان توانایی و مهارت پرسنل در اجرای عملیات، کشف نقاط قوت و ضعف برگزار می کند که در همین راستا باید مانور مشترک دریایی و هوایی در سطح ملی با همکاری دو اداره کل برگزار کنیم.

روابط عمومی ادارۀ کل فرودگاه استان گیلان

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

مورد مرتبطی یافت نشد