خبر خبر

آمادگي رويارويي با بحران هوايي در فرودگاه ها ارزيابي مي شود
مديرکل دفتر نظارت بر مقررات فرودگاهي، مديريت بحران و پدافند غيرعامل بيان کرد: آمادگي رويارويي با بحران هوايي در فرودگاه ها از طريق برپايي مانور طرح اضطراري دوسالانه ارزيابي مي شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرودگاه گیلان,فرشید گلیج روز سه شنبه در حاشیه برگزاری مانور طرح اضطراری فرودگاه گیلان در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در رشت افزود: مانور یادشده امسال برای 17 فرودگاه کشور برنامه ریزی شده؛ این طرح بر اساس سناریویی از پیش تعیین شده و برای آمادگی همه جانبه پیش از وقوع حادثه هوایی باحضور متولیان امداد و بحران هر استان هر دو سال یکبار برگزار می شود.

وی اظهار داشت: مانور طرح اضطراری دوسالانه بر اساس الزام سازمان بین المللی هواپیمایی کشور در سه سطح دور میزی شش ماهه، سالانه محدود و تمرین دوسالانه برگزار می شود.

گلیج ادامه داد: مانور دوسالانه طرح اضطرار بر اساس فرآیندی 90 روزه به اجرا درمی آید و از سوی ارزیابان سازمان هواپیمایی کشوری و همچنین ارزیابان شرکت فرودگاه های کشور مورد بررسی قرار می گیرد.

وی تاکید کرد: برگزاری مانور یادشده در راستای آمادگی و بررسی نقاط قوت و ضعف در زمان بروز حادثه هوایی بررسی می شود.

مهندس غلامرضا کریم آقایی مدیر کل فرودگاه گیلان نیز ضمن تشریح مانور دوسالانه طرح اضطراری فرودگاه سردار جنگل رشت به اهمیت این مانور پرداخت و گفت: 300 نفر از کارکنان ارگانهای خدمات رسانی, ایمنی و امنیتی در این مانور شرکت داشتند که به منظور آمادگی این ارگانهای در سوانح هوایی برگزار شده است.

وی اضافه کرد: بر اساس سناریوی فرضی هواپیمایی در انتهای باند 27 فرودگاه سردار جنگل رشت با .... مسافر دچار سانحه شده بود که پس از عملیات امداد و نجات مصدومین به مراکز درمانی و متوفیان به پزشکی قانونی تحویل داده شدند.

 

گفتنی است در این مانور علاوه بر اداره کل فرودگاه گیلان,یگانهای حفاظت هواپیمایی, پلیس فرودگاه, شرکتهای هواپیمایی ایران ایر و اسمان, شرکت خدمات زمینی نورریزان,مرکز فوریتهای پزشکی, استانداری گیلانی, پزشکی قانونی و سازمانی آتش نشانی شهرداری رشت شرکت داشتند که پس از برگزاری مانور, جلسه اریابی اولیه صورت گرفت.

53 فرودگاه کشور در اختیار شرکت فرودگاه ها و ناوبری هواپیمایی کشور قرار دارد.

روابط عمومی اداره کل فرودگاه استان گیلان

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

مورد مرتبطی یافت نشد