خبر خبر

ويژه حج:زائران گيلاني فردا عازم مدينه منوره مي شوند
مديرکل فرودگاه گيلان از آمادگي کامل عوامل فرودگاه بين المللي سردار جنگل رشت براي انجام فرآيند اعزام زائران حج تمتع استان به مقصد مدينه منوره خبر داد و افزود: فردا صبح نخستين پرواز زائران خانه خدا از اين فرودگاه انجام مي شود.
 
 به گزارش روابط عمومی اداره کل فرودگاه گیلان,مهندس غلامرضا کریم آقایی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ۴۶۹  زائر گیلانی از طریق شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی روز دوم مرداد  فرودگاه رشت را به مقصد مدینه ترک خواهند کرد. 
وی با اشاره به این که کهنسال ترین زائر گیلان در عملیات حج تمتع امسال ۸۵ سال و جوانترین زائر ۱۶ سال سن دارند افزود : پرواز زائران حج تمتع ۹۸ گیلان در قالب چهار کاروان و با دو پرواز به شماره های ۱۵۱۶ و ۱۵۱۴ انجام می شود.
 ۴۸۷نفر شامل ۴۶۹ زائر و ۱۸ نفر از عوامل فردا ، از فرودگاه بین المللی سردار جنگل رشت عازم مدینه منوره می شوند .
فرودگاه بین المللی سردار جنگل رشت با علامت اختصاری ( OIGG) در کتاب هوانوردی دنیا به ثبت رسیده؛ تأسیس فرودگاه رشت به سال ۱۳۴۷ خورشیدی بازمی‌گردد؛ این فرودگاه از لحاظ دسترسی شهری در شهر رشت یکی از برترین فرودگاه‌های ایران است و در رتبه ۱۲ از نظر آمار پروازی می باشد.
فرودگاه رشت دارای موقعیت ارتباطی ممتاز حاشیه دریای کاسپین و در مسیر کریدور شمال - جنوب و در سومین شهر گردشگرپذیر ایران (رشت) واقع شده؛ این فرودگاه در هفت کیلومتری جاده رشت به انزلی و ۱۵ کیلومتری منطقه آزاد انزلی قرار دارد و مساحت کل آن به ۲۲۰ هکتار می رسد؛ ارتفاع آن ۴۰ پا پایین تر از آب های آزاد است و به سیستم های کمک ناوبری دقیق و ارتباطی با هفت طرح تقرب مجهز است.
روابط عمومی اداره کل فرودگاه استان گیلان
-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

مورد مرتبطی یافت نشد