خبر خبر

بازديد مديران ارشد مديريت بحران استان گيلان از فرودگاه سردار جنگل رشت
بازديد ميداني از تجهيزات و توانمنديهاي فرودگاه سردار جنگل رشت در مواجهه با سوانح احتمالي هوايي توسط مدير کل مديريت بحران, مدير عامل هلال احمر و مديريت مرکز فوريتهاي پزشکي استان گيلان انجام شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرودگاه گیلان, مدیر کل مدیریت بحران, مدیر عامل هلال احمر و مدیریت مرکز فوریتهای پزشکی استان گیلان در پنجمین روز از فصل تابستان با حضور در  ایستگاه ایمنی و آتش نشانی و همچنین محل استقرار بالگرد اورژانس هوایی این فرودگاه از ظرفیت ها و تجهیزات موجود بازدید و هماهنگی در سوانح احتمالی هوایی را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

 مدیر کل فرودگاه گیلان در اینباره گفت: آمادگی فرودگاه سردار جنگل رشت در سوانح هوایی از الزامات قوانین هوانوردی است که در قالب  مانور رومیزی شش ماهه, طرح اضطراری یکساله و مانور دوسالانه با مشارکت ارگانهای امدادی, ایمنی و امنیتی استان گیلان انجام می شود و بازدید مدیر کل مدیریت بحران, مدیر عامل هلال احمر و مدیریت مرکز فوریتهای پزشکی استان گیلان با این هدف صورت گرفت.

مهندس  غلامرضا کریم آقایی به مدیریت سوانح هوایی اشاره کرد و افزود: مدیریت سوانح هوایی در محدوده فرودگاه با مدیریت فرودگاه مربوطه و در خارج از فرودگاه به عهده مدیریت بحران استانداری خواهد بود.

وی به بحرانهای احتمالی دیگر نظیر بارش برف و یا سیل و زلزله اشاره کرد و افزود: در این بازدید, نحوه مشارکت و  هماهنگی در مواجهه با بحران برف, نحوه خدمات رسانی اورژانس هوایی و نحوه هماهنگی در سوانح هوایی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

روابط عمومی اداره کل فرودگاه استان گیلان

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

مورد مرتبطی یافت نشد